interview

ondernemer van het eerste uur

marco van de  vliet | 2025

Home » Jubileum » Marco van de Vliet: ondernemer van het eerste uur
Marco van de Vliet (1976) studeerde HR in Tilburg en is inmiddels 25 jaar werkzaam in de arbeidsbemiddeling. Samen met zijn vriendin Leontine woont hij in Hilvarenbeek. Hij is trotse papa van Suus en Lola en baasje van Jazz, zijn Berner Sennen.

Een aantal jaren heb ik gewerkt voor het Centrum voor Werk en Inkomen in Bladel. Daarna ben ik richting trajectbegeleiding gegaan bij de lokale sociale werkvoorziening en van daaruit ben ik de werving en selectie ingerold. Een aantal jaren deed ik ‘no cure no pay’… tót 2013, toen ik bij Primatch HR Groep terechtkwam.

Hoe ben je met Primatch HR Groep in contact gekomen?

”Ik kende Primatch HR Groep destijds alleen van naam. Tijdens mijn laatste contractjaar bij Hays, toen ik terugkeerde naar de vestiging in Tilburg, was ik volop bezig met acquisitie. Maar het lukte me niet ergens een voet in de deur te krijgen, want overal was Primatch HR Groep. Daarom besloten Hays (Hoppe) en ik niet verder te gaan. Toen zag ik een advertentie van Primatch HR Groep op Nationale Vacaturebank en besloot eens te kijken wat zij te bieden hadden.”

”Ik had hele fijne gesprekken met Ronald en Jeroen. Ik dacht ‘even’ op gesprek te gaan, maar stond pas drie uur later buiten. Het model ‘werving en selectie op uurbasis’ sprak me enorm aan. Het was veel transparanter dan no cure no pay en sloot daardoor beter aan bij mijn eigen normen en waarden. Ik was die wereld van cv’s schuiven zat, omdat het voelde alsof je geld verdiende over de rug van een kandidaat.”

Wat is vanuit jou als partner gezien de kracht van Primatch HR Groep?

”Door het partnernetwerk dat we hebben, doe je het samen: Together We Do The Job. Ik ben zelfstandig ondernemer en heb alle vrijheid om mijn eigen dagen in te richten.

Tegelijkertijd heb ik ook collega’s, dus ik sta er niet alleen voor. Door Primatch HR Groep word ik ondersteund op allerlei vlakken, van administratie tot personal branding. Ik vind dat we echt een hele fijne club mensen bij elkaar hebben.

Op het moment dat mijn praktijk vol zit en er komt een aanvraag binnen, kan ik een andere recruitmentpartner van Primatch daar blij mee maken. Je kunt ook samen bepaalde projecten oppakken.”

Hoe ziet een gemiddelde werkweek eruit?

”Daar zit wel afwisseling in. Zo werk ik enkele dagen interim bij een IT-bedrijf in Eindhoven. De ene keer voer ik sollicitatiegesprekken en optimaliseer ik vacatureteksten, de andere keer brainstormen we over de invullen van de nieuwe werken-bij website. Daarnaast zetten we talentpools op, ben ik regelmatig in overleg met interne stakeholders en kandidaten, en doe ik zelf aan sourcing. Op dagen dat ik niet voor deze opdrachtgever werk, houd ik me bezig ik met andere projecten. Dan belt er bijvoorbeeld een klant die een jobmarketing campagne wil opzetten. Het werk is heel afwisselend. Bovendien focus ik de laatste tijd ook meer op mijn eigen profilering en branding – ook niet onbelangrijk.”

Wat maakt jouw werk zo leuk?

”De afwisseling, 100%! Ik zit nu 25 jaar in het vak en heb nergens zoveel geleerd als bij Primatch HR Groep. Het is zo fijn dat je het niet allemaal zelf hoef te verzinnen. Er zitten 2 geniale geesten die de boel aansturen en er zijn verschillende partners met hun eigen expertise, die jou kunnen helpen. Geen dag is hetzelfde en daar krijg ik energie van. ”

Wat kenmerkt jou als recruiter?

”Ik heb de candidate journey heel hoog in het vaandel staan. Een optimale belevenis, zo makkelijk en snel mogelijk naar de vacatures toe, en kijken hoe je het eerlijke verhaal van de organisatie vertelt. Employer branding staat bij heel veel bedrijven in de kinderschoenen.

Ik vind het tof om bedrijven daarin mee te nemen, zodat ze snappen dat het niet zomaar een ‘modieuze kreet’ is, maar iets wat écht meerwaarde levert.”

Zien sommige bedrijven het belang van employer branding niet helemaal in?

”Absoluut. Zeker in de regio waar ik zit, zie ik hele mooie dingen gebeuren, maar ze hebben zelf nog niet door dat dat bij employer branding hoort. Het zijn ook best wel bescheiden mensen. Zij vinden het vanzelfsprekend om goed voor hun personeel te zorgen, omdat ze het al jaren zo doen. Dat is dus juist wel bijzonder, laat het zien! Dat je die dingen zo goed voor je mensen hebt geregeld, is wederkerig. Als bedrijven éénmaal het licht hebben gezien en inzien ‘ja, hier moeten we echt iets mee’, dan krijgen ze ook betere sollicitaties binnen. Het werkt. ”

Welk project staat jou het meest bij?

”Ik heb een tijd als adviseur arbeidsmarktcommunicatie bij SWZ gezeten. Dit is een organisatie in de gehandicaptenzorg. Het is zo mooi wat ze daar doen. We zijn gaan kijken waar de medewerkers nu echt warm voor lopen. We hebben vanuit Primatch HR Groep ook een werken-bij website opgezet en daar staan beelden op die heel rauw zijn, met de doelgroep in beeld.

We zijn gaan kijken naar de mens achter de professional en die verhalen hebben we ook verwerkt in de werken-bij website. Dat waren hele emotionele verhalen, onder andere over persoonlijke verliezen en hoe de organisatie hen de tijd en ruimte gaf om te re-integreren. Hoe die organisatie en collega’s daarmee om zijn gegaan, is heel mooi.

Die verhalen hebben we ook gedeeld op social media. Gigantisch veel reacties op gehad natuurlijk, want dat grijpt aan. ‘Wow, als jullie zo met mensen omgaan wil ik bij jullie bedrijf horen’. In de zorg werk je omdat je voor mensen wil zorgen, vanuit je hart.”

Waar ben je het meest trots op?

”Op persoonlijk vlak ben ik wel trots dat Primatch HR Groep de Kempen goed draait en ik het tot een succesvolle onderneming heb weten te brengen. Ook met steun van Ronald en Jeroen, de partners en iedereen eromheen in de organisatie. Ik ben trots dat ik deel uit mag maken van deze club. ”

Hoe heb je Primatch HR Groep zien veranderen de afgelopen 10 jaar?

”In eerste instantie vonden we dat de wereld van werving en selectie eens moest worden opgeschud: weg van no cure no pay en naar een transparant model op werving en selectie op uurbasis. Daarna hebben we de stap gezet naar pakketten – wervingscampagnes en social advertising – en we doen dit echt vanuit onze visie dat de klant het beste weet wie er bij zijn/ haar organisatie past. Wij kijken samen met de klant hoe zij het beste kandidaten kunnen werven. Niet ondersteunend, maar op gelijk niveau.”

TOGETHER WE DO THE JOB.